İ*M*R*A*N F*M
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İ*M*R*A*N F*M

http://www.imranfm.com.tr.tc

AnasayfaAnasayfa  Giriş yapGiriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  Latest imagesLatest images  İmranfmİmranfm  KapıKapı  GaleriGaleri  
imranfm forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Cuma Haz. 12, 2009 6:56 pm
C.tesi Mayıs 30, 2009 5:52 pm
Paz Mayıs 10, 2009 11:15 am
Cuma Mart 27, 2009 9:16 am
Cuma Mart 27, 2009 9:14 am
Ptsi Mart 09, 2009 10:03 am
Salı Mart 03, 2009 11:00 am

Kendi Şiirleriniz

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Burç: Hayvanı: Cinsiyet:
Lakap :

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Vide
MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 12:23 pm

KAYBETTİM.....
Kolay değil bildiğin bir şeyi bilmezden gelmek. Görüp de susmak. Kolay değildir susuzluğa karşı koymak.
Sevip de vazgeçmek. Yangınlarda ıslanmak. Kolay değildir yaşayarak ölmek, ölmeden karanlığa gömülmek.
Ya dört duvar arasında çürümek; ayağında prangalar,ellerinde kelepçeler,
karşında paslı demir parmaklıklar ve tabi ki kafanda soru işaretleri.
Soğuk. Rutubet kokan geceleri solumak. Ya sevdan uğruna verdiğin kavganda yenilmek….
Kahrolası gökyüzü özledim seni. Ya sahil, iskele ya dalga sesleri.
Sürgün yemek her geçen gün. Çürümek bir ömür boyu…

Sırf kafamın içinde yankılanan çığlıklar yer beyimi, benliğimi.
Susmak kolay değil be ustam, hem de hiç. Karşı konulmaz sessiz gecelerde işitmek
o hücrenden sevdana ortak olanın ızdırap feryatlarını, kolay değil hem de hiç.
Çocuk kesilir bu yaşlı bedenim yağmurlu gecelerde.korkar, sığınacak bir yürek arar gök gürültülerinde.
Yan hücrede bir yürek vardır her gece hıçkırıklarını dinlediğim.

Kolay değildir ona dayanmak. Sadece ben ve o kimseni karışamadığı hayallerim vardır.
Anlatacak kimsemin olmadığı hayallerim.
Geceleri ıslık çalar rüzgarlar bana, okyanuslardan selam getirirler.
Ben de eşlik ederim onlara dudaklarımdan aheste süzülen ıslığımla. Sonra su damlaları vardır.
Şıp şıp damlarlar geceme;tıpkı hayatımın bir boşluğa damlaması gibi.

Ölmek istediğim gecelerde oldu elbet! Ama toprak bana o kadar uzaktı ki. Etrafım beton.
Düşüncelerim dışarı çıkmasın diye betonla ördüler beni. Kelimelerim öldü.
sıra tutkularımda… yeminle ustam, hiç kolay değil cinayet işlemediğin halde
seni attıkları bu hücrede benliğini öldürmek…

Göz yaşlarım yok. Akıtmayı unuttum, hücremdeki ıslaklık yetiyor yangın yerime.
Seçemez oldum ışığı, özler oldum gökyüzünü, hilali, yıldızı, dışarıda, yukarıdakiler hilali kurtaracağım diye haykırırken,
aynı zamanda hilalin ışıldamasını sağlayan güneşleri cayır cayır yanarken söndürüyorlar.
Kolay değil be ustam! Sırf ama sırf ona ağlıyorum. Onu kaybettiğime yanıyorum, sevdama, kavgama ağlıyorum. Onu kurtaramadım.
İçimde bir dünya, bir onu haykırıyor; ^^ÖZGÜRLÜK^^……….

Bulamadan kaybettiğim yitik sevdam……..
[b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 12:26 pm

Sensizliğin Güncesi ......
Yalnızlığın zindanından, paslı demirlerin, soğuk duvarların ardından sesleniyorum. Sesimdeki tınıyı ayırt edebilir misin? Duvarlardan sızan acılar, tavandan damla damla yere düşen su damlalarından. O kadar aynı ki.

Sarılıp uyuduğum bir köşesi ıslak yastık, üzerimde omuzlarımı açık bırakan battaniye ve bir tabağı perdelenmeyen penceremden seyrettiğim gece. Üşümüş yanaklarım, kan çanağına dönen gözlerim. Yokluğunu en çok bu çarşafın üstünde, gece olup bütün sesler çekildiğinde hissediyorum. Uzakta da olsa beni saran kolların yok uyurken. Beni kötü kabuslardan koruyan. Uyandığımda, uyuyan hayalin, başımın altında kolların yok artık. Seni hissedemiyorum. Hani o kollar beni uzakta da olsa hep saracaktı. Üşüyorum.

Karanlıktan korkmuyorum ne zamandır. Bir tabağı açık penceremden karanlıkları seyrediyorum. Ötelerde sokak lambaları, rüzgardan sallanan ağaç dallarını görüyorum. Kalkıp pencerenin yanına gidiyorum bazen, lambanın altında uçan böcekleri görüyorum. Acaba korkuyorlar mı onlarda karanlıktan, bilmiyorum.

Ama söyledikleri şarkıları duyabiliyorum. Kimisi lambanın verdiği ısıya dayanamayarak yok oluyor. Ama buna rağmen her gece o lambanın altında binlerce böcek uçup duruyor, aynı şarkıyı söyleyerek.

Bende o böcekler gibi, her gece aynı şarkıyı söyleyerek hayaller(imiz)e uçup yok oluyorum.

...

Ben seni özlemeye dayanamazken, hasretini taşımak çok ağır geldi. Bu kadar güçsüz olduğumu hiç bilmiyordum. Susar kalırdım ya seni seviyorumlarına, aşkım, bitanem, çiçeğimlerine bak şimdi susamıyorum. Hasretine akıyorum. Seni, sesini, kokunu öyle çok arıyorum ki. Utanmasam yanımdan geçen sen kokan adamlara “Acaba parfümünüzün adı ne?” diye soracağım. Senin tenindeki gibi kokmaz biliyorum ama geceleri kokuna sarılıp öyle uyuyacağım.

İşte yine sabah, günün ilk ışıkları penceremde dönüp boş yatağıma bakıyorum, elim telefona gidiyor bırakıyorum. Sensiz yeni bir gün daha başladı. Belki zamanla alışırım yeni güne sensiz başlamaya, belki bu kadar acımaz içim. Ama yinede sensizliğe mahkumum işte.

Hayaller(i)mi(zi) sarıp sarmaladım koruyorum, kirletmiyorum onları. Gözpınarlarımdan akan yaşlardalar şimdi gamzelerimden öpüyorlar ve o lambanın altında sabaha kadar kalabilen böcekler fısıldıyorlar “Günaydın”

Günaydın diyerek gülümsüyorum bende hayata inat.

Hissetmesen bile “Günaydın birtanem

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 2:21 pm

Her dakika gözlerinin sessizliğinde dalarken hayallere, günlerce beklemek birini...Sesini duyacak kadar yakın olmak ve sesini duyuracak kadar uzak.Kendi kendine yaşamak aşkı...Gözyaşlarının sırdaşı,kalbinin dostu olmak...Kendi sevdanı gömmek kalbinin bir köşesine ve onun sevdasını paylaşmak sevdiğiyle...Onun gülücükleriyle mutlu olmaya çalışmak(!)
Beş ay boyunca her gün ona hasret yaşamak ve her gün onu beklemek. Beklemek...Beklemek..Ve gelmeyeceğini bildiği sevgiliyi unutmaya çalışmak.Zamana yalvarmak; unutturması için sevgiliyi.Ve yine beklemek öylece.Ancak bu kez gelmesini değil unutmayı beklemek.Günlerce gecelerce ağlamak.İsyan etmek...Hem karanlıklara hem aydınlıklara.Yaşamdan zevk almamak... Beklide yaşamayı bile istememek!!! Ya sonra ? Sonra lanet etmek zamana, bağırmak sebepsizce, çaresizce bağırmak, laf dinlemeyen asi gönlüne bağırmak olabildiğince...Söyleyememek kimseye bu karşılıksız sevdayı.Umudu kesmek bir yanda; gidip istemeyeceğini bilebile söylemek bir yanda...
Bütün umutsuz eylemleri kullanmak ve aşkının sessizliğiyle yaşamak hayatın en karanlık acı günlerini...AŞK böyle bir şey işte bazen sesini çıkaramamak bazen de yetti artık diyip olabildiğince bağırmak.AŞK; sevgiyi üzüntüyle karıp sevgilinin önüne sunmak...
...Bir ikileme son vermek ve ne olacaksa olsun artık diyip tüm gururunu ayaklar altına alarak söylemek içine gün geçtikçe sığmayan sevdanı.Günlerce gecelerce bir cevap beklemek...Ardından kepaze olmak aşkınla, reddedilmek ! Beklediği aşkından birlikte olamayacaklarını duymak.İstenmemek ve aynı karanlığa tekrar itilmek.Hayattan ve yaşamaktan umudunu kesmek.Konuşmamak kimseyle, aşkın sessizliğine bürünmek...Taa ki sevgili sevildiğini kabul edene dek! Bir anda açar mı güller ilkbaharda ? Yağmur yağar mı böyle sessiz sevdalara ? Kuşlar uçar mı zorlu bir kışın ardından ? Bir aşk bir anda boğar mı insanı mutluluk gözyaşlarına , sevda hıçkırıklarına ? Kalbinin zaferi götürür mü seni uçsuz bucaksız hayallere ?
.........................................................
Evet... Artık yine katlanma zamanı sevgilinin her şeyine.Zaten aşk ta onu her şeyiyle kabul edip olduğu gibi sevmek değil midir? Artık saygı zamanı sevgilinin düşüncesine.Zaten aşk ta onun sevdiği şeyleri sevip saygı duymak değil midir ?
.........................................................
AŞK ; sıcaklıktır, sorumluluktur, kabullenmektir, inceliktir, anlaşmaktır, korumaktır, kıskanmaktır, neşedir, mutluluktur, GERÇEKTİR!!!
AŞK ; uyumdur, güvendir, kaderdir!!!
AŞK ; ASLA ANLATILAMAYACAK HİKAYELERDİR!!!

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 2:33 pm

Ben ilk defa sevdim yürekten ve hakkını vererek!! Beklide şimdi canımın bu kadar acımasının sebebi budur!
evet doğru ayrılık benim seçimimdi.
Ama sebebi bana hem bir nefes gibi tanıdık hemde
uzay gibi yabancı oluşundu fark etmesende!
Evet beklide keşfetmemi bekledin seni!...
Ama hiç izin vermedin bana.
Yaklaştıkça sana kaçıp uzaklaştın benden.
Benle hayatını paylaşmak istediğini söyleyip hep
sır gibi kapattın içini bana!
Oysa ben seni her şeyini sevmiştim!
Beni kıran yanlarına bile hasretim şimdi…..
Her şey bu kadar zor ve acı verici olmak zorundamıydı sanki??
Hep merak ederdim sensiz yaşayabilirmiyim
diye evet bak yaşıyorum işte!
Eğer nefes almak yaşamaksa…….
Yeni yeni öğreniyorum her şeyi sensizliği bile.!
Meğer ne kadar acımasızmış hayat…
Sen ne kadar az sevmişsin beni, ne kadar kolay vazgeçmişsin sevginden!?
Hani hep yanımdaydın ölsem gelirdin peşimden,
hani ben senin her şeyindim ve sen hiç birşeyin olmadan yaşayamazdın?!! Hani ben senin bebeğin sevdiğindim?
HANİ HANİ…..?!!??
Hani Nerdesin şimdi ve kimlerlesin sildin beni biliyorum
ama olmuyor işte ben senin yaptığını yapamadım.!
Silemedim seni kalbimden!!!!!!!!
Beni hep kandırmana ve bırakıp gitmene rağmen bekliyorum
seni çekip gittiğin yerde yine aynı sevgiyle senin gibi değil!!!!!!!
Yürekten sevdim ben.
Bense seni yaşama sebebim kabul ettim…
Şimdi damarlarımla dolaşıyor sevgin, bütün hücrelerimde sen varsın,
sen benim iliklerime işledin ölsem içimden sen çıkacaksın sanki..
Biliyorum bigün ya kurtulacağım bu sevgiden yada her acı gibi buna da alışacağım ağlaya ağlaya,
yüreğim yana yana!!!
ALIŞMALIYIM HATTA UNUTMALIYIM!
ama biliyorum sevdiğim;
“Ben seni sensiz yaşamaya mahkumum!!!!!.
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 X1pvnzjdbbvj2jdvmwluau2id5
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W396

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 3:00 pm

Birgün Geleceğim
Kimseler yokken yanında
Ya da sen öyle sanırken
Gözlerinde yaş
Sol köşesinde dudağının bir titreme
Ve yüreğinde bir yerlerde acı hissedersen
Kapa gözlerini
Uzaklarda bir yerlerde
Ateş etrafında halay çeken şahanları düşün
Düşün ki ; yüreğinin yarısı ordadır
Düşün ki ; yaşanan yaşanamayan ne varsa
Düşün ki ; düşünemediklerin, düşünemediklerimiz
Boş ver serin tut yüreğini
Büyümenin koşuluysa sevmek
Ve alabildiğince direnmek
Büyüme uğruna ödediğimiz bedel
Ve yüzümüzdeki ilahi tebessüm giderken ölüme
Amansız olmalı sevdamız gibi
Sana yeminler olsun nazlı gülüm
Yıldızları derleyip gökyüzünden
Bir güneş yumağı ile çalacağım kapını
Kır çiçeklerinde teninin bin bir kokusu
Ve yüreğimde yokken zerre kadar puştun korkusu
Ellerimde gelecek güzel günlerin kıpırtısı
Geleceğim
Kim bilir bir sabah bir çocuğun ağlaması
Ya da bir milisin silahı
Ya da senin saçlarında kızıl bir gül gibi
Karşılayacağım şanlı devrim sabahını
Boş ver serin tut yüreğini
Büyümenin koşuluysa sevmek
Ve alabildiğince direnmek
Büyüme uğruna ödediğimiz bedel
Ve yüzümüzdeki ilahi tebessüm giderken ölüme
Amansız olmalı sevdamız.

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 4:15 pm

Bunu sana kalemimle değil, göz yaşlarımla yazıyorum aslında… bugün bir kez daha ve çok acı bir şekilde öğrendim bana dönmeyeceğini, sensizliğe mahkumum ben. Hayat her seferinde yüzüme vuruyor acı gerçeğini… Biz başaramadık. Sevmeyi, aşık olmayı, hatta belki mutlu olmayı. Sen istemedin başarmamızı! Neden böyle yapıyorsun? Hiç mi sevmedin beni? Bu kadar mı kötüydüm gözünde? Neden senden başkasını sevemiyorum? Senden başka kimseyle mutlu olamayacağım gibi bir düşünceye niye kapılıyorum? Neden herkesi her şeye ikna eden beynim kalbimi seni sevmemeye ikna edemiyor? Ne var beni sana çeken? Çok mu mükemmelsin? Hayır. Çok mu yakışıklısın? Hayır. Senden başka hiç mi şansım yok? Senden başka kimse mi sevemez beni? Kesinlikle hayır. Neden sen o zaman? Neden sende bu kadar ısrar ediyorum?neden senden vazgeçemiyorum?
Bunları çekmek zorunda değilim ben. Seni unutabilirim aslında, biliyorum. Ama unutmak istemiyorum. Her zaman mantık diyen ben, konu sen olunca işin içine kalbimden başka hiçbir şeyi karıştırmıyorum. Bu dünyadaki en uzun yol, kalpten beyne giden yolmuş meğer, anlayamamışım. Bende aşamadım o yolu, varamadım sana, varamayacağımda biliyorum. Sensizliğe mahkumum ben. Gözlerin yasak bana, sesini duymak haram. Elimden gelen tek şey seni düşünüp ağlamak, bir tek onu yapabiliyorum. Neden bilmiyorum, ama seni çok seviyorum!...
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Redrose834yzyf8
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W348[b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Kas. 28, 2008 5:05 pm

sensın bana mutlulugu veren sensinn canıma can katan yarim ....
O kadar güzel başladık ki sevgilim seninle. Bir an bile sensiz duramıyorum. Öyle alıştırdın ki kendine , sesini duymadan geçmiyor zamanım. Her şeyim de her yaptığım hareketim de sen varsın... Biliyorum sende bir şey yaparken önce bizi düşünüyorsun? Hayatımdan öyle insanlar geçti ki kepsi birşeyler çaldı götürdü benden.. Hayata bir yanım küskün başlamıstım. Güneş gibi dğdun karanlığıma. Hayatıma öyle bir girdin ki sanki yeniden geldim dünyaya.. Yeniden gözlerimi açtım ve sen hep yanımdaydın.Hiç kimse alamaz yerini...

Yaşlanana kadar , şaçlarım aklar , elime baston değene kadar , o toprağın kokusunu içime çekip.. Bu dünyadan göçtüğüm zaman biteceksin bende. Ne yaptın bana bilmiyorum? Bildiğim tek şey o kadar iyisin , o kadar sevgi dolusun ki yerini kimseye veremem..Beni öyle bir dize getirdin ki... Sen benimsin ya aşkım hiç bişeyin önemi yok gözümde...

sevdiğim , sevgilim , dünyam , gözümün ışığı , hayatımın yönü , içimdeki çocuk , aşk , sevgi.. aklına gelecek herşeyimsin benim için.. unutma nefes almazsam ölürüm nefesim...Allahımdan dilediyim bu mutluluk ömür boyu bizi bize bağlayan sevgimiz olsun ve ancak ölüm ayırabilsin tek neden..
Ve Allah katında ne kadar mutluluk , ne kadar güzellik varsa sevenlerin olsun ....... SENİ SEVEN MELEGİN

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Tanerkz7
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W640

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Kas. 29, 2008 1:37 pm

Sök kalbimi yerinden bak içine, gör seni nasıl sevdiğimi,
Umutların tükendiği yerde, ben ölürüm sevdiğim.
Pencere ye çıkıpta bak dışarı, gör seni nasıl beklediğimi,
Hayellerin bittiği yerde, ben ölürüm gör sevdiğim.

Yelken açıpta gitsem uzaklara, kırılan kalbime derman arasam,
Kaybolan yıllarımın gelmesi için, umut verecek tabib arasam.
Umudu yoksa sonsuz aşkımın, bu sevgimi sinemde saklasam,
Kaderimin gülmediği yerde, ben ölürüm gör sevdiğim.

Bilmem bilirmisin, bu dünya hep acılarla dolu,
Bir gün gözler kapanınca, o zaman biter hayat yolu.
Sevipte alamazsa bir yiğit, aşkı uğrunda ölüm olur sonu,
Sevdanın bittiği yerde, ben ölürüm gör sevdiğim.

Aşık olan der ki, bu dünyanın bir gün sonu gelecek,
Buraya gelen unutmaki canım, bir gün mutlak ölecek.
Su vefalı gönlüm, unutmaki seni hep sevecek,
Kalbimin durduğu yerde, ben ölürüm gör sevdiğim. Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Kusvi4
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Kusvi4
.us]Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Kusvi4[/URL]
Büyülü bakışlarının, ardına kalan sadece umutsuz bir bekleyiş. Yüreğim yaralı, sevgisiz, sensiz geçen her günüm ölüm be gülüm... Yüreğim yaralı, kanayan gözyaşlarımın ardında kalan, sadece hüznümün hikayesi. Sen, sen benim bağrımın sızısı, sen benim anlımın yazısı, sen kaderimsin be gülüm... Yüreğim yaralı, öyle ki sensiz geçen her günüm cehennem, her gün bir derdin esareti..... Unutma! öldüğüm gün, sensiz kaldığım gündür. Unutma ki sevdiğim gün seni gördüğüm gündür, senin olduğum gündür..... Var oluşum senle, yok oluşum sensizlikte başlar.... Unutma kalbimin sahibi, benim varlığım esareti, unutma Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Kalp3dh3Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Kalp3dh3

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 01, 2008 4:43 pm

(AŞK BUYMUŞ )ŞİMDİ ANLIYORUM AŞK DEDİKLERİ ŞEYİN NE OLDUGUNU
AŞK: HER YERDE SENİ GÖRMEKMİŞ
AŞK:HER ZAMAN SENİ DÜŞÜNMEKMİŞ
AŞK:SENİN YÜZÜNÜ BİLE GÖRMEDİĞİM HALDE RÜYALARIMA GİRMENMİŞ
AŞK:İLK DEFA SENDE HİSSETTİGİM ŞEYMİŞ
AŞK: SENDEN BAŞKA BİR ŞEYİ DÜŞÜNEMEMEKMİŞ SENİ HEP SEVECEGİM
KISACASI ASK:SENMİŞSİN

SEN CİLDİRMİŞ ŞAİRLERİN TİTREYEN MISRALARINDA BAHSETTİĞİ O PERİSİN, İYİ Kİ BU DÜNYAYA GELMİŞSİN....

AŞK PINARI GİBİ AKIP DURDUN KALBİME
ŞİMDİ SENSİZ OLMAYA DAYANAMAM
AŞKIMIZIN ÜSTÜNE HASRETİNİ EKLEME
KADER DEME BANA SAKIN ANLAYAMAM SEVDALIM
ELLERİN ELLERİME
GÖZLERİN GÖZLERİME
ALIŞTIM HERŞEYİNE
SENSİZ GELECEK YILLARI
YAŞAYAMAM SEVDALIM
BENİDE GÖTÜR NE OLURSUN SEVDALIM GİTME SEBEBİM OLURSUN ...

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Showletter8axeu6
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W482
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Herztrosedo0
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W218

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 4:13 pm

YAR DEDİM ...

Dinle sözlerimi sevgili…

Gözlerinin içine al ve yüreğinin dibine çek beni… Yağmur bil

gözlerimi işle nakış nakış yüreğine…

Güneş bil sözlerimi, ışık bil yüreğimi… Kana kana ıslanırken

yağmurlarında hüzünlerimi boğ damlalarında… Yağ hadi üzerime

durma… Sesin gelsin ıslak dudaklarıma… Yorgun ayaklarına derman

olayım, gitme… Sevmelere koş benimle… Varsın hasret olsun be

can boynumuzu büken, ayrılık olmasın…

Yüreğimin kapılarını arala, gün ışığım sızmalı karanlıklarına… İtaatkar

yalnızlığını, sevdalı askerlerimin kuşatmasına olanak ver…

Hazırlan aşktan ölen sonbaharıma. Hem yakın hem uzak olmanın

acısını bilen kalbini tükenen ihtimallerle kırmak istemem.

Nam-ı diğer deli kızım ben, galibi olduğum harpleri sana

kaybettirmem. Gözlerini yumduğun sevda ülkelerinin tek bir

toprağını kaybettirmem sana.

Ardına bakma sevgili sen benim yanımdasın… Mutluluğa en yakın

nefes alışlarım, kabule en yakın dualarım ve her gün tazelenen

özlemelerimsin… Ayak dibine çöküp dinlendiğim gecemsin,

yüreğimin uğruna ölmeyi istediği sevdamsın benim…

Şimdi ne kadar seviyorsun diye sorma bana… Bir sınırı bir boyutu

yok ki sevdamın…

Sağdan sola kadar mı desem yerden göğe kadar mı… Hayır hayır,

ben seni yüreğinin büyüklüğü kadar, ben seni gözlerindeki aydınlık

kadar seviyorum…

Emanetim olsun yüreğin bırak, aklına gelmeyen başına gelsin,

kendini bana bırak… Hadi ne duruyorsun tut ellerimden, özleminin

sıcak terlerini çarp yüzüme, üşüyorum… Keskin ayazlarla bükme

belimi. Unutma, Ay ışığı değil odana yansıyan, geceyi giymiş sana

gelmişim gül kırmızı nefesimle, ne yol bilirim ne iz. Korkma, sarmaşık

misali sokul masallarıma, kim bilir ne destanlar yazacağız daha…

Almayacağım seni senden, yaralamayacağım… Dört mevsime kor

düşürsem de yakmayacağım ellerini, gözlerim cehennem ateşi de

olsa sakınma. Anla artık, ait olma “emanet” ol yüreğime… Beni kabul

et yürek yangınımla, sen yanmasan da olur…

Gün olur seversin sende hercai menekşe… Ben bir gelin hazan, güze

aldanmış bir akasya, sıradan bir papatya…

Sevişin hayata gözlerimi kapadığım güne rastlasa da gülümse…

Yetişemesen de bana, seninle kurduğum hayallerimin intiharına

gülümse ne olur...

Ne kadar güzel olduğunu bir tek ben bilirim … Sadece ben…

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Askimapb3
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W382

Hep yüreğinin neresindeyim diye soruyorsun ya;
Önüm arkam,
Sağım solum sen
Her yanım, sen…Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 12994252358lhoa4
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W300
[b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 6:46 pm

neden gece .............
çünki gece gündüze hep aşıktır,hep kavuşmak ister,ama yetişemez..gündüz sarayların nazlı prensesi gibi hep gider,gece ise yoksul bir keloğlan misali gider peşinden.felaket yaşar binlerce,ölümlerde sınar sevdasını,ama olmaz,unutamaz gündüzünü..o yüzde yıldazlar gibi yakar kendini..yıldızlar gecenin yürek yangınıdır..suçsuz bir aşktır gündüzün aşkı,kaç gece ağlar kimse bilmez..yağmurlar yağdırır gökten aşağı,bulutlarla içer,onlarla ağlar..gece alkoliktir artık,gece felaketini karanlıklarda arar..tek dostu,gökte yanlız duran ay..kendinden geçse,öldürse kendini ne fayda,tanrı bile kendi katında bilir bu aşkı..bilirde susar o yüzden..bu bir kaderdir çünki...gece hep sever gündüzü,gündüz hep gider...bütün aşıklar gecenin çocuklarıdır..ve bütün aşıklar hep gece ağlar..ben gibi,sen gibi,hatta biz gibi...

su ateşi neden söndürür bilirmisin sevgilim...

ateş yanar kendi içinde,ateş kendinden vazgeçmiş bir mecnundur,ateş suya hasret bir çöl gibidir..ateş deli divanedir..suyu sever,yakar kendini...ateşler içinde birikir,kelimeleri söylicek ama dili tutkundur..ne dese boş,ne yapsa boş..ateş suya aşık,su ateşe düşman..bu sevgi imkansızdır,bu sevgi kavuşulmazdır..ateş çaresizdir,binlerce yemin eder suyun bir damlasına...su susar,su susmak zorundadır,sevse dünya yıkılacaktır..bütün aşıklar ateş ile yanarlar,sevgisizler su olurlar hep..aşıklar sevmeyenleri su gibi temiz görürler,aşıklar bir can için bin can yakarlar kendinde..zalimler bir avuç göz yaşı dökerler,yada bir bir cenaze yıkarlar su ile..

göz yaşı neden gözden akar bilirmisin sevgilim...

göz yaşı gözlerde yaşar..gözlere aşıktır,gururldur...ama gözler neler görür,neler yapar..göz yaşı gururuna yediremez bunu..ağlar..düşer gözlerden bir daha gelmemek uğruna..yuvasını terk eder,gider...göz yaşı kendini yok edene kadar ölür..her ölümünde bir damla sevgisinide götürür yanında..gözler arkasından bakar..ve her göz yaşında giden erkeğine bakar..göz yaşı erkek bir adamın gidişi gibidir..bir daha gelmez,gittiğinde bir ölü olur....

peki ben seni neden seviyorum biliyormusun sevgilim....

nerden biliceksin ki..daha kim olduğunu bile bilmiyorum..hatta nerde olduğunu,şu anda ne yaptığınıda bilmiyorum..yanlızca geceleri rüyalarıma giriyorsun,ateş gibi yakıyorsun beni,ve uykudan mahrum edip gözyaşlarımı intihara sürüklüyorsun..düşünceleri işgal ediyorsun,sonra bunları yazdırıyorsun bana..sonra seni seviyorum kelimesini dilime takıyorsun,ama ben seni sevdiğimi bile bilmiyorum..yolda bir yerlerde görüyorum seni,sen bu olabilirmisin diye düşünüyorum..aylak bir ayyaş gibi aşkına içiyorum,kederim olsan küfrediyorum sana,sevincim olsan boyununa sarılıyorum...sonra bir sigara yakıyorum,dumanında zulalıyıyorum seni..ciğerlerimde olmanı istiyorum..belki yolu biliyorsun diye,evimin anahtarını paspasın altına saklıyorum..gece gündüzü kovalıyor,su ateşi söndürüyor,göz yaşı gözlerden gidiyor.ama ben senden gidemiyorum,seni kovalıcak gücüm dahi yok,beni söndürmeni istiyorum sen bana ateşlerini yolluyorsun..sevgilim sen bana ne yapmaya çalışıyorsun
neden sevdigim nedennn
seni görmek varken neden göremiyorum seni
sana sarilmak varken neden sarilamyiorum sim SIKI boynuna
neden neden bizim kavusmamiz imkansiz
neden tutmuyorsn ellerimden alip götürmüyorsn buralarda
neden bu kalbimin acisini sarmyiorsun
ya kavussak yada hic tanimasaydim seni
neden bize bu aci sevdigim neden
ne olur beni al götür buralardan seninle olayim
ölene dek
GÖNLÜM SENDEN VAZGECMİYCEK HEP SEVECEK....

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 1:33 pm

askın aglayan yüzü....
Kanatları çığlık çığlık bir güvercin geldi kondu yüreğime. Belki mutluydu yüreğimde. Ama hiç anlamadı çırpındıkça; yüreğimi kanattığını. Gözyaşlarımı abı-hayat sandı ve kana kana içti… Ben ağladıkça büyüdü güvercinim...
Dostum biliyorum sen korkarsın güvercinlerden, ama korktuğun uçuşan güvercinler miydi gökyüzünde… Yoksa yüreğini çığlık çığlık kanatan güvercinler miydi? Bilirsin yüreğimiz çok sever çok sever güvercinleri… Özellikte de yüreğimizi kanatanları… Kaç güvercin beslendi kanlarımızla ve kaç güvercin kurtaramadık yüreğimizde… Hep kayboldular, hep kaybettik...
Neden hep aynı cümleleri kuruyoruz ikimiz de… Artık anlamıyorum kelimelerimizin mucidinin kim olduğunu… Sen sevdanın başucunda ben ayakucundayım, hep buluşuyoruz bir uçurumun kenarında… Ve her seferinde kurtaramadığımız güvercinlerin çığlıklarını dinliyoruz.
Hep bir kaçış içindeyiz, sanki hep önümüze mutluluk tohumları ekiliyor… Ve ileriye doğru gidiyoruz. Gittikçe yolumuz uzuyor. Geriye bakıyoruz arkamızda bıraktıklarımıza...
Ağlıyoruz ama anlayamıyoruz mutluluk nerede. “orada” deyip ilerliyoruz ve her yolun başına arkada bıraktıklarımız dikiliyor. Geriye baktıkça çoğalıyorlar, ama ilerleyemiyoruz, hep kan damıtıyoruz yüreğimizden ama yine de doymuyor bu yürek kanamaya. O güvercinin çırpınışları bizi hiç rahat bırakmıyor. Biz ağladıkça güvercinler intikam yaşıyla doluyor… Anlamıyorum inan…
Hep beklediklerimiz aynı kişinin farklı suretleriydi. Her seferinde bulduk sandık ama gittikçe uzaklaştığını fark edemedik onların… Hayallerimiz hep bir Kaf dağının ardına sığınmıştı. Belki imkânsızdı umutlarımızı bulmak, umutlarımızı yeşertmek ama her şeye rağmen biz aradık… Aradıkça biz de azalıyorduk ama bunu fark edemedik.
Ellerimiz her seferinde bir başka elde ölüyorlardı ve her seferinde ellerimizin cesetlerini avuçlarımızda bırakıp gittik. Ellerimiz gittikçe grileşiyordu. Artık gri güvercinler geliyordu avuçlarımıza…
Neydi ellerimizi her seferinde intihara sürükleyen? Aradığımız neydi? Hep bir çift gözde yaşamak istedik, baktıkça uçmalıydık göklerde, tıpkı o gri güvercinler gibi… Ama güvercinler uçtu ve biz her seferinde düştük en yükseklerden. Hep umutlarla gittik ama umutlarımızı boğarak geri geldik.
Aynıydı bakışlarımız, ikimiz de esmer bakıyorduk dünyaya, ikimizin de bakışları uçurum uçurumdu ve baktıkça ayağımız kayıyordu bir cehenneme. Ama biz inadına esmer bakıyorduk… Bilmiyorum bir gün kurtarabilir miyiz ellerimizi intiharlardan… Bilmiyorum bir gün gözyaşlarımızı gözümüzün en derin yerine gömebilir miyiz, bilmiyorum bir gün uçurabilir miyiz kalbimizi kanatan o güvercinleri…[b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 2:42 pm

GeL artık gül yüzlüm..
Ellerim semada asılı yakarışlarla, yüreğim duaya tutsak kaldı seni anmakta..
Gerçeğim kayboldu vuslat düşlemekten!
GeL artık güzel gülüşlüm..
Kokun tükenecek her gördüğümde içime çekmekten!
Dillerim dilemeye usanmadı da, kurudu gökler.. yağmursuzluk inadında..
Damalarım bitecek yağmur rolüne bürünmekten!
GeL artık meleği olduğum hüznüm..
Sevinçler utanacak, gözbebeklerimde yansıyan hüznünüm güzelliğinden..
Gözlerim bakmaya doyamadı da, gelmeyeceğinin korkusu can buldu canda..
Gelmezsen yine dökülecek gözlerimden yüreğim, yetim kalacak düşler yanık sevda türküleri dinlemekten!
Dokunmak değildir arzu etiğim, uzan ellerime ellerinle sıcaklığını bileyim!
GeL deyişimin sebebi budur sevdiğim..Ellerini ellerime uzanmış göreyim..Yeter ömrümün sonuna kadar, güzel yüreklim...

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 2:51 pm

Aşk ikidir sevgi bir
Aşk yalan,sevgi gerçektir.
Aşk sudur,sevgi susuzluk.
Bu yüzden sevgi hasrettir,
Özlemektir,beklemektir.
Asıl maharet:
Susuzken suyu içmek değil
Karşısına geçip seyretmektir.
Aşk haykırmaktır,sevgi ağlamak;
Aşk açmaktır,sevgi katlamak.
Sevgi saklamaktır
Yüreğini,gözlerini
Ve de ellerini saklamak
Bahar geldiğinde…
Bir çiçeğe,yeşile,çimene
Aşık olamazsın ama seversin.
Arkadaşına aşık olamazsın
Ama seversin.
Toprağa fidanı aşkla değil
Sevgiyle dikersin.
Sevgi için ölünür,aşk öldürür.
Aşk kıskançtır,nankördür
Sevgiyi öldürür.

Aşk Kabil’dir,sevgi Habil.
Aşkla sevgi aslında kardeştir
Babaları insandır,Adem’dir
Aşk için şiirler yazarsın,
Şarkılar yaparsın;
Sevgiyi anlatamazsın.
Çünkü yüreğine sığdıramazsın.
Kalbini aşka kapatabilirsin
Ama sevgiye kapatamazsın
Sevgi gizli,aşk aşikardır.
Yüz vermeyince unutursun
Sen aşığım diye daha kendini kandır.
Dedim ya sevgi gerçek,aşk yalandır.
Dahası da var:
Aşkın gözü kördür,
Fazla naz aşık usandırır;
Aşk oyun,aşık oyuncaktır.
Sevgi ise yaşamdır,hakikattir.
Aşk aceledir,
Sevgi usul usul sabırlıdır.
Acele işe hem şeytan karışır.
Aşk ateşlidir
Çünkü hastalıklıdır.
Sevgi ılıktır
Çünkü sağlıklıdır.
Velhasıl bu iki kardeşin hikayesidir
Aşka ve sevgiye dair…

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 2:25 pm

Vardır içimizde bir özlem, vardır hasret çeken bir yanımız. Gün batımı akşamlarında bazen dolar gözlerimiz, akan yaş mıdır yoksa aşk mıdır bilinmez. Uzaklara dalar, mahzun bakışlarla arar yürekli sevdaları düşlerimiz. Kalbinin sırça köşkünde bir kıpırtıdır o hissettiğimiz. Nedense hep birşeylerin özlemini çekeriz. Hani özlemek bir yana, özlerken kurduğumuz düşler vardır peşinde koştuğumuz. Varsın inceldiği yerden kopsun dediğimiz. Uzaktasındır anneyi, babayı özlersin. Yakındasındır, uzak olmayı istersin ve özlersin. Özlemektir aslında kurduğumuz umutlar. Ya sevgiliyi özlemek

Yağmurları yağdırırsınız gönlünüze ve bir aşk ateşini yeniden alevlendirirsiniz. O su bile söndüremez büyük vuslatlarınızı. Özlemek işte böyle sevginizi katlar. pencere kenarına geçip, "Seni seviyorum" demek gelir içinizden. Şöyle yıldızlara bakıp hayallerin deryasında kaybolmak, belki de anlatılmaz yaşanır dediğiniz anlardandır. Vakit gece yarısını sollar. Oysa siz halen onu düşünüyorsunuzdur. Bir söz vardır; "Özlüyorsa özlenen, özlemek güzeldir." Güzeldir tabiki ya.

Ve sen sevgili. Gönlümün saraylarına sığdıramadığım, gülünü dalından koparamadığım. Şair bedenimden söküpte atamadığım senin için atan şu küçük kalbim var ya. İşte senin sevgini taşıyacak kadar kocaman bir manevi aşka sahip. Özlüyorum seni, düşlüyorum seni.... Hayallerimin bittiği noktada özlemlerin başlıyor içten içe. Ve ben penceremin kenarına geçip yıldızlara bakıyorum.

Senin için bir yazı daha yazıyorum, kalemimi saklıyorum yastığımın altına. Benim kalemim ne zaman vazgeçerse seni yazmaktan işte o zaman seni senle yaşıyorum demektir. Bekliyorum ve;
Özlüyorum bakışlarını... [b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 4:22 pm

AŞK acısı çeken küçük melek Tanrıya yalvarır yardım et der.Tanrı şöyle der:AŞKI dünyanın en güzel duygusu olarak yarattım ve yeryüzünde bir tek aşkı özgür bıraktım,çünkü özgürlük ona çok yakıştı,zaman zaman isyankar olsa da bir tek aşkın isyanlarını hoş karşıladım,çünkü aşklar benden bir parça,aşka ben dahil kimsenin şekil vermesine izin veremem,bütün zorluklarına ragmen aşıklar duygularını kendilerince yaşamalı,aşkı yaşamak için daha da zorluklar çekecegini bilmelisin,aşk zor olduğu için AŞK tır ...Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 12994252358lhml1
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Seniseviyorumwf4
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W500[b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 4:43 pm

Meleklerde ağlarmış günün birinde.Yapayalnız kaldığında oturupda bir başına.
Hemde gözyaşlarını içinde saklayarak.Kanatlarını yüzüne siper yaparak. Tüm kırılmışlıklarını saklarda içine. Yine koşar herkesin derdine yardımcı olmaya. Kulların gözyaşlarını silerde kendi gözyaşlarını saklar kanatlarının ardına.
Ağlar meleklerde herşeye .Ne biliyorki insan oğlu ne bilirki onun kırılganlığını acılarını.
O da sevmiştir belki. O da imkansızca tutulmuştur belki. Bilirim melekler biz insanlar gibi değilki.Olmaz ama hadi oldu diyelim Ama Azrail aşık olurmuş ya canını alacağı kula günün birinde kulda vurulurmuş ya görmeden daha.

Bilmezmiş ya alır Azrail canını. Ama inatla ısrarla ister ya can alıcı meleğini. İşte başlamıştır aşkın imkansızlığı orda. Kul sever azraili vermek ister canını seve seve . Azrail de almak istemez o canı seviyordur çünkü delice.
Yapıcak bi şey yoktur. Azrail alacaktır kulun canını. Kulda verecektir canını Aşk bu ya . Yoktur yapacak birşey.

Ve zaman kum saati gibi akıp gider herkesin avuçlarından. Biter tüm umutlar yaşanabilecek sadece kalmıştır bir kaç saat. Belki varsa şans bir kaç saat. Gelmiştir veda zamanı. Son bir öpücük borçludur azrail kula o son öpücük en son vurucu hamledir. Artık kulun canı dudaklarından kalbine inmiştir .

İMKANSIZ AŞK öyle bir zehirdir ki işlemiştir bile azrailin ruhuna. Kulsa hiç pişman olmamıştır öldüğünden yok olduğundan . AŞK uğruna feda etmiştir fani bedenini.
Ama meleğinde ruhu gitmiştir ölen kulla beraber. Artık yoktur yaşamanın bir anlamı. Ve ağlar meleklerde hiç istemeden meleklerde düşer yerlere.

Tüm melekler AŞK'ı hakeder tüm kullarda bir melek uğruna ölmeye itiraz etmez. AŞK başka nasıl olabilirdinki zaten.. Ölmeyi göze almayacaksa seven boşverin ne sevsinler nede Meleğin canını acıtsınlar
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Sanaokihtiyacmvarbenimmto5
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W600

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 17, 2008 4:40 pm

Bir yanın hep kırılgan, hep gölgelerin arasında yaşayan, çaresiz. Bir yanın küçük çocuk, duyarlı dokunuşların değerini bilen, her sevdanın ince devinimlerini ölesiye yaşayan, sevimli serseri..

Yaşamın bize verdiği, iyilik dolu ve gördüğü her kötülükte kendini suçlu hisseden yüreklerimizle, yine de yanyana duramadık. Çünkü ne sen kendin için yaşamayı seçtin ne de ben. Biz acılara ortak olmalıydık çünkü. Varlığımızı her insani acıyı yok etmek için parça parça satmalıydık. Aşka vakit olmamalıydı.. Birbirimize şans vermemeliydik..

Yapayalnız caddelerin puslu sessizliklerinde, her geçen gün bir yarayı daha iyileştirmek gerekiyordu. Yaralar artıyordu ve parçalanmalar. Mutluyduk. Birbirimizi unutmuştuk. Mutlak yok olmaların peşine takılmıştık bir kez. Yüzyüze bakamazdık, yüzlerimiz uzaktı. Güneşine bakan çocuklara anlattığın asırlık umut hikayelerinde aydınlatırdın sadece yüzümü. Onların içinde teslim ederdin güzelliğini kollarıma. Yetmezdi ki.. Daha da fazlalaşırdı içimizdeki acılara ortak olma dürtüsü yavaş yavaş. Ben düşlerime dahil edemezdim çünkü seni. Çünkü o zaman biz kendimiz için yaşardık. O zaman aşk bize küserdi. Yabancı yüzlere karışırdı umutlarımız... Silinip giderlerdi..

Apansız sızıların güzelliğini yaşayan, kaç yürek daha vardır bilinmez yeryüzünde. Hakedilmemiş acıları içinde eriten. Bunu yaparkende tarifsiz bir kederle ömrünü feda eden kaç kırılgan çocuk ağlıyor kimbilir. Birbirini feda eden kaç yürek. Sadece bir ömürlük düşlerde görebilen birbirini. Sadece orada olduğunu, beklediğini, sonsuza kadar sonuçsuzca bekleyeceğini bilen kaç silik yürek.
Bilmiyorum..
Ben sadece hala seni bekliyorum.. [b]

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 17, 2008 4:59 pm

Sevdalar mekan tanımıyor usulca yüreğe giriveriyor ...
İşte CANTANEM senın sevginde beni ansızın sardı sarmaladı ..
Yüreğimde yeşerdi köklerı tüm bedenimi sardı ....
Sevmek kelimesının anlamı bir den değişti. Yaşam yeniden renk aldı hayatın tadı daha bır anlamlı oldu ...senınle .
Evet CANTANEM senı seviyorum ...bu sevgi kelimelerle ifade edilemez...yürekdekı sevgı kelımelerle özleşemiyor yetersiz kalıyor.
Yaşam bize ne sunar şu an için bilmiyorum bildiğim tek şey Seni Sevdiğim ve İLK & SON um olduğun ...

Yaşam ne sunarsa sunsun yüreğimde her zaman ÖZEL yerin olacak CANTANEM . . .
SEVDİĞİM sin BENİM
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 2kalp1pzsr8

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 22, 2008 3:34 pm

iki damla gözyaşıydı avuclarımda kalan ılık ve sıcak sana gözyaşlarımı göstermedim sakladım senden sen sevmedin beni sen bakmadın bana .
bir bulut aglıyordu aşiyanin başında ben aglıyordum yalnızlıgıma kaderime sen o bulutu görmedin
bir yagmur yagıyordu sicim gibi göklerden benim canımıniçinde bir can sen o yagmuru görmedin hissetmedin içimdeki acıyı sevgiyi sen sevmedin beni ...
bir kus ucuyordu kanadı kırık fırat'ın başında o kuşun kanadında ben vardım aglıyordum kaderime sen o kuşu görmedin ..

bir tabut bekliyordu yorgun musalla taşında rahmet diliyordu aglıyordu melekler o tabutta ben vardım gözyaşlarım vardı görmedin hissetmedin sen sevmedin beni
sen bakmadın bana .....

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Ara. 23, 2008 4:08 pm

Küçük bir umuttu içimde büyüttüğüm..Küçücük umuduma koskocaman sevgimi sığdırmaya çalıştım..Olmadı,başaramadım.Dayanamayıp yıkılan hayallerimin altında kaldım,gözlerim yaşlı..Hiç duymadın geceleri hıçkıra
hıçkıra ağlayışlarımı..Hiç görmedin harab bitap düşmüş bedenimi..Hiç hissetmedin kalbimin sensizliğinde can çekişlerini...
Belkide hiç sevmedin beni..

Ayın karanlığına sakladığım düşler,bir bir çıkıyor şimdi karşıma hüzün haliyle..Başkalaşıma uğramış duyguların esiri,bir zamanlar mutlulukla dolu bir başka ben...

Hani bir bakışın vardı;gözlerinden kalbime akan..Hani bir bakışın vardı ya sımcıcaktı..Güzün buz soğuğunda en derin güzellikleri ruhumda uyandıran..Hani bir bakışın vardı ya şu anda başkasının gözlerinde olan...Hani bir sen vardın ya..Bir zamanlar benim olan..

Kalp atışlarım ritmini kaybetti.Ben atıyor mu atmıyor mu diye şüpheye düşüyorum çoğu zaman..Nefesimde seni değil,sensizliği soluyorum artık..Soluduğum her saniye bir kez daha kahroluyorum..Kahroluşlarım dört bi yanını sarmış benliğimin..Dayanamıyorum..

Belkide hiç sevmedin beni...

Verilmiş sözler bir bir yutulmuş artık ağır geliyor..Karmakarısık bir bulmacanın ortasındayım..Anahtar bir kelime gerek belkide herseyin çözülmesine..yada ufacık bir tebessüm..Tam söyleyecekken boğazımda bir şeyler düğümleniyor..Susuyorum..Susmak daha iyi olacak her şey için..

Herşey çok güzel olacaktı..Mutluluk sonsuzluk olacaktı..Bir günlük değil bir ömür sevilecekti..Dudaklardan eksik olmayacaktı yarin adı..Hepsi bir düşün ufak hayal oyunlarından ibaret..

Oyuncaklarımı kaybettim artık..Bir daha geri alamayamamacasına..Ağlaya ağlaya...Bomboş ellerime baka baka..

Belkide hiç sevmeyi denemedin ki.

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Oc538054

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı Ara. 23, 2008 4:10 pm

Aşk öyle büyük ve güçlü bir duygu ki! Ne sevmek nede sevdiğini haykırmak yetmiyor insanın içindeki sızıya. Hele birde varsa özlem arada varsa aşılmaz engeller geçilmez yollar ve sevda sıkışıp kalıyorsa iki deli yürek içinde. Ve bu iki deli yürek aslında aradaki onca mesafeye ve uzaklığa rağmen tek olmayı başarmışsa . İşte o zaman her hissin karşılığını buluyor insan.

Haykırmak istiyorum bazen gecenin bir vakti pencereden aşkımı sessiz karanlıklara; sonra bir yıldız görüyorum parlayan bakışları ve ihtişamıyla; ve diyorum ki sessiz karanlık sokaklara yine benden önce davrandı ben haykıramadan o haykırdı....tüm aşkını bana...

Olanca sesi ve ihtişamıyla haykırdığım sevdayı, özlemi ve aşkı çeker gibi çekiyorum buz gibi havayı içime ona uzatır gibi uzatıyorum elimi o gökyüzündeki en parlak yıldıza ve ona dokunamadığım gibi dokunamıyorum yine.

İşte tam o anda yanaklarıma iki damla yaş düşüyor ve o sıcaklık anımsatıyor bana yarimin, yarımın sıcaklığını ve biliyorum oda benim gibi, pencerede benim gibi haykırıyor ve benim gibi uzanamıyor sevdiğine. Kendimi sarıyorum kollarımla sımsıkı onu sarar gibi ve içim ısınıyor, gecenin tüm soğuğuna inat… aynen sevdamız gibi….

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Ara. 24, 2008 1:52 pm

Sen ağlarsan, Gök, kubbe ağlıyor.İnci gibi gözyaşlarınla,
Yüreğime kan damlıyor. Bülbül feryat edip, Hüzün şakıyor. Güller sana üzülüp Boynunu büküyor..
Sen ağlama canım, Ben senin yerine ağlarım
Kederinle yüreğimi dağlarım. Varsın kararmış ruhum
Biraz daha kararsın. Yeter ki, o güzel yüzünde
Gonca güller açsın.. Sen sevda perimsin.
Gülüşünle güzelsin. Hassas ruhunla, Bende özelsin. Semadan yere inen, Tanrının lûtfu, İyilik meleğimsin
Sen ağlama, Hüzün gözlüm
Hep gül şiir sözlüm. Yüreğim dayanmaz,
Bir damla gözyaşına, Ölürüm!
Hep gül şiir sözlüm. Yüreğim dayanmaz,
Bir damla gözyaşına, Ölürüm!

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 7eN17059

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 3:15 pm

Kücük yüregimle tanidim seniDaha yeni yeni 'hayat' nedir ögreniyordum...
O ufacik yürege hic tanimadigi acilari koydun..Yüregim büyüdükce acimda büyüdü buyüzden azalmadin icimde..Acim büyüdükce sende büyüdün..Belki buyüzdendir acimasizligi(m) !O aciyla/yüregimde gel-gitler icinde
Vazgecilmezim oldun !!..Simdi yara diye bahsediyorlar seni anlatinca onlara 'bense yara degil sadece güzel bi masaldi hayatimda..Beni bugünlere getiren bi sevda..belki Yara degil cünkü sevdim onu/ ..Ben onu gözlerimle degil yüregimle sevdim..Acisiyla degil / en masalsi mutluluguyla hatirlarim onu diyorum...Cünkü;Anildimi yüzümde burukda olsa bi tebessümü hak ediyor yüregi.. Belki hic unutamayacagim acilar serpti yüregime ama..Ben sevda dedim adina Deli gönlüm aşık olmuş YÜREGİNE.....
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 12994252358lhtt9
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Redrosesladyinwhitesatine8
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W422

sevda tireni
aktif üye
aktif üye
1 2
sevda tireni
3 4
Lakap :

MesajKonu: Geri: Kendi Şiirleriniz Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 12:25 pm

görebilseydin
yüregimdeki sana olan sevgimi ben deil sen kaybettin beni istemedim ben bu ayriligi istemezdim .hüsrana ugramayi tek bir güle yetinemedin aldattin beni. sen beni deil kendini aldattın oysa yaparken çok mu mutluydun
gitiyorum kalbinden yokum ben bu sehirde mutluluk saydigin baska kalpler senin olsun
baska eller alkis tutsun senin bu yaptigina birgün etrafina iyi bakin kim sevmis seni kimler var etrafinda gülün dikenini yüregime batırdın seni aldatmalarinla basbasa birakiyorum yokum artiksen beni deil kendini aldattin. gözümden her akan yas tapraga kan gibi aksın kim sevdi seni benim kadar, kim sevdi seni benim kadar!!
hayatın anlamı mudur söyle gözüm SANA SON SÖZ LANET OLSUN
<MELEK>

Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 Arsemafr4oh8jn4
Kendi Şiirleriniz - Sayfa 3 W739[b]

("Teşekkürler")
Teşekkür Botu

Paylaşım İçin Teşekkürler

Kendi Şiirleriniz

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
3 sayfadaki 4 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki